פתיחת תיק עוסק מורשה

שרון שי – רואה חשבון

פתיחת תיק עוסק מורשה

תיק עוסק מורשה

פתיחת תיק עוסק מורשה דומה במעט לפתיחת עוסק פטור. אולם לא כל אחד נדרש בפתיחת עוסק מורשה. אם אין לכם את הצורך בכך, אולי עדיף לכם להתחיל מעוסק פטור.

על מנת לקבוע מה התווית העסק הנכונה עבורכם, מומלץ להסתייע ברואה חשבון שישכלל עבורכם את כל הנתונים וימליץ לכם בהתאם.
אנו במשרד רוא"ח שרון שי, נשמח ללוות אתכם החל מההחלטה איזה עסק סוג עסק לפתוח. לפתוח עבורכם את העסק בכל הרשויות ולאורך הדרך שלכם כמובן.

מי רשאי לפתוח תיק עוסק מורשה?

פתיחת תיק עוסק מורשה מומלצת לבעל עסק עם מחזור הכנסות מספקת המחייבת על פי חוק.
נכון לשנת 2020 הסכום השנתי הינו 100,491 ₪ כאשר סכום זה יכול להשתנות במעט מדי שנה ומומלץ להתעדכן על כך באתר רשות המיסים או לפנות אלינו ונשמח לעדכן אתכם בנושא
כאשר עסק מכניס מעל סכום זה, הוא נדרש בפתיחת עוסק מורשה. יש מקצועות מסוימים שללא קשר לגובה ההכנסה שלהם מחויבים בפתיחת עוסק מורשה.

דוגמה: עורכי דין, אדריכלים, רואי חשבון, מהנדסים, יועצי משכנתאות, מתווכים ועוד.

איך פותחים תיק עוסק מורשה

חשוב להדגיש שישנם מקרים בהם מבחינה כלכלית דווקא כדאי לפתוח עוסק מורשה למרות שמחזור ההכנסות נמוך מ 100,491 ₪. לכן לפני שפותחים תיק ברשויות מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון האם מבחינה כלכלית עדיף לפתוח עוסק פטור או עוסק מורשה למרות שבשנה הראשונה מחזור ההכנסות נמוך מ 100,491 ₪.

פתיחת תיק עוסק מורשה – כיצד זה מתבצע?

את התיקים תצטרכו לפתוח במשרד מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. ישנם מספר מסמכים שתצטרכו להביא אתכם: צילום ת.ז, צילום שיק מבוטל (או אישור קיום חשבון מסניף הבנק שלכם). מסמך מזהה של הנכס שבו הולכים לפעול – אם אתם עובדים מהבית אז מסמך שכירות/בעלות על הדירה. אם אתם שוכרים משרד/חנות או נכס אחר – יש להביא חוזה שכירות. במשרדים עצמם תצטרכו למלא טפסים ייעודיים ולהגיש אותם בצירוף המסמכים למעלה. מומלץ לבצע את מילוי הטפסים בליווי של רואה חשבון, על מנת שידריך אתכם לאורך כל התהליך.

האם ניתן לפתוח תיק עוסק מורשה לבד או שצריך רואה חשבון?

פתיחת תיק עוסק היא לא דבר מסובך, אך לאנשים ללא ניסיון הוא גם אינו פשוט. התהליך יכול להמשך שעות רבות ולעתים יותר מיום אחד כולל עדכון בביטוח לאומי. מילוי לא נכון של פירוט העסק, עשוי להגביל את פעילות העסק שלכם בהמשך או לדרוש שינוי האפיון לאחר מכן במשרדי הרשויות. ניתן בהחלט לפתוח את התיקים בעצמכם, אולם הדרך המקצועית והטובה ביותר לעשות זאת בצורה נכונה ובראש שקט היא כמובן לשכור רואה חשבון מקצועי ומנוסה שילווה אתכם בתהליך ואף יפתח עבורכם את התיקים. משרד רואה חשבון שרון שי, ישמחו לעמוד לרשותכם כבר מראשית דרכם העסקית.

ראה גם: 5 טעויות שעצמאים עושים בתחילת הדרך