ביקורת דו"חות כספיים

שרון שי – רואה חשבון

ביקורת דו"חות כספיים הינו תחום עיסוקו העיקרי של רואה החשבון במרכז. שירות זה ניתן לחברות שותפויות עמותות, מלכ"רים ועוד.

כל חברה בע"מ, שותפות, עמותה ומלכ"ר מחויבת עפ"י החוק במינוי רואה חשבון מבקר. במהלך הפעילות העסקית של החברה מעבירה למחלקת הנהלת חשבונות את מכלול החשבוניות והקבלות אשר ברשותה. נתונים אלה מוזנים למערכות השונות ומדווחים באופן שוטף לרשויות: מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו'

בסוף כל שנה קלנדרית, החומר שהוזן על ידי מחלקת הנהלת חשבונות, מועבר לרואה החשבון לצורך ביצוע ביקורת ועריכת דוחות כספיים.

כחלק מתהליך הביקורת על הדוחות הכספיים, המבקר בודק את הנתונים הכספיים הנוגעים לחברה (כגון יתרות פתוחות של ספקים ולקוחות. יתרות בנקים, ווידוא תשלומים לרשויות ועוד). בנוסף, רואה חשבון מבקר אחראי על הכנת דו"חות, אותן החברה מחויבת להגיש לרשויות המס (כדוגמת דו"ח רואה חשבון מבקר, טופס פחת, דוח 1214, דיווח 6111 וכו').

חשוב לדעת:

חברה מחויבת בהגשת דו"ח שנתי בסוף כל שנה קלנדרית. כל איחור בהגשת דוחות אלה מלווה בקנסות ועיצומים בסכומים גבוהים. במקרים חריגים אי הגשת דו"חות יכול להוביל לעיקולי חשבונות בנק של החברה ו/או חשבונות הבנק של בעל המניות.

במשרד רואה חשבון שרון שי רואים בדו"חות החברה כלי עבודה חשוב, מעבר להיותם דרישת הרשויות. בדו"חות הללו נמצאים נתונים חשובים אודות החברה. הקפדה על ביקורת דו"חות כספיים לאורך כל השנה מאפשרת הסתכלות ממוקדת וקבלת החלטות נכונות.
הדוחות יתנו  הסתכלות רחבה, אשר ישפיעו על מהלכי החברה כמה צעדים קדימה, לפיתוח והגדלת רווחים.

דו"חות שערוכים בצורה טובה ומתעדכנים ברמה רבעונית ו/או חצי שנתית (ולא רק ברמה השנתית) מאפשרים ניהול נכון שבהכרח יוביל את החברה שלכם קדימה ויבטיח התפתחות ושגשוג.

כחלק משרותי משרד רואה חשבון שרון שי, אנו מעניקים ללקוחותינו סקירה אודות נתוני החברה. אנו עושים זאת לא רק בסוף השנה, אלא במספר נקודות זמן במהלך השנה. שיטת העבודה במשרדינו  מוכיחה את עצמה לאורך שנים והתוצאות ברורות. לא רק שהחברה לא מאחרת בהגשת הדו"חות ובכך נמנעת מקנסות, אלא ניכר בה שיפור ברווחיות שלה!

לפגישת ייעוץ כלכלי לעסקים ללא התחייבות ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם