תמיד טוב להיות בקשר

אנחנו כאן עבורכם בכל שאלה.
קבלו בדיקה ראשונית ללא עלות


  אל תתעכבו בהגשת ההצהרה שלכם

  הצהרת הון היא MUST לכל בעל ובעלת עסק. בין אם ביצעתם פתיחת תיק עוסק מורשה או הקמתם חברה בע"מ. מוקדם או מאוחר – תידרשו להגיש הצהרת הון לרשויות המס.

  לפני הכל, אל תיקחו את הזמן עם הצהרת ההון

  אני יודע, עבור 90% מבעלי העסקים, העיסוק בשלל מסמכים, הפנייה לבנקים ולקרנות ההשתלמות הם מפחידים, לכן חלק גדול מהם דוחים את הגשת הצהרת ההון, עד שהם מפספסים את המועד. הקנסות על איחור בהגשה עלולים להיות כבדים; מיום הדרישה להצהרת ההון עומדים לרשותכם 120 ימים להגשתה. איחור בהגשת הצהרת ההון במועד, בצירוף כל המסמכים הנדרשים, תגרום להטלת קנס בגין כל חודש פיגור לפי סעיף 188 (ז) לפקודת מס הכנסה, כמו כן האיחור נחשב לעבירה פלילית על פי סעיף 215 לפקודה.

  קנס בגובה כ-6,000 ₪ הוא רק חלק מהסנקציות שיטילו עליכם אם לא תגישו את ההצהרה בזמן, אז אם אתם זוכרים מהמאמר הזה רק דבר 1, הוא – אל תתעכבו בהגשת ההצהרה שלכם.

  עשו זאת בעצמכם? זו הסיבה שכדאי להגיש הצהרת הון בליווי של משרד רואה חשבון

  חשוב שתדעו, מבחינת רשויות המס, אתם יכולים להגיש בעצמכם את הצהרת ההון וזה לגמרי אפשרי – לא מעט ישראלים מגישים כך את ההצהרה מידי שנה. האם זה מומלץ? ובכן, הניסיון שלי מלמד שלא. למעשה, הגשת הצהרת הון באופן עצמאי, מעבר לעובדה שהיא גוזלת זמן ואנרגיה, גם עלולה לפגוע בכם בעתיד, במידה והיא לא התבצעה בצורה מקיפה. מספיק לשכוח קרן השתלמות 1 או חשבון חיסכון  כדי להשפיע על הנתונים, שרשויות המס עלולות להתייחס אליהן בהמשך הדרך ולתהות האם העלמתם הכנסות. כן, גם אם הטעות נעשתה בתום לב או בחוסר הבנה, זה לא ממש משנה – מדובר במעמד מחייב שכדאי להגיע אליו עם הליווי המקצועי של רואה חשבון במרכז שיוודא שאתם מגישים ה-כ-ל, בדרך האופטימאלית עבור העסק שלכם אפילו אם מדובר בפתיחת עסק קטן.

  הצצה להצהרת ההון – מה היא כוללת?

  על פניו, טופס הצהרת ההון, כולל רק 4 עמודים, אבל כשמתחילים להבין מה הם כוללים, את כמות התאים בטבלאות הצפופות ואת התוכן המגוון שלהם, קולטים שמדובר בהצהרה שדורשת מידע רב. ב-4 מילים, הרשויות רוצות לדעת: מה שווי כ-ל הנכסים שלכם?

  הצהרת ההון כוללת נכסים וכן התחייבויות – חשבונות בנק, חסכונות, כלי רכב, הפקדות בפנסיות וקרנות השתלמות, אישורי יתרה מה-31.12 בשנת המס, אישורים מחברות הביטוח, אישור על נכסים שמעידים על שווי הנכס ומידע על המשכנתאות או ההלוואות. אפילו תכשיטים יקרי ערך הם חלק מההצהרה. כדאי לדעת: רשויות המס מעוניינות לדעת באיזה סכום רכשתם את הנכסים שלכם. אם לדוגמא רכשתם דירה ב-2 מיליון ₪ וכיום שוויה 4 מיליון ₪, מבחינת הרשויות, השווי הינו 2 מיליון ₪ – העלות המקורית, כאמור.

  מדוע ההצהרה הראשונה כל כך חשובה?

  הצהרת ההון הראשונה, אותה בעלי עסקים צריכים להגיש בשנה הראשונה או השנייה לעסק, בדרך כלל, היא בעלת משמעות רבה, אך הבעיה המרכזית היא שבעלי עסקים רבים שרק יצאו לדרך, ואולי אינם נעזרים ברואה חשבון שדואג להם לטווח הרחוק, עלולים לקחת אותה "בקלות" ולמלא אותה "על הדרך", בלי להסתכל לטווח הרחוק.

  חשוב להבין שאחרי כל הצהרת הון ראשונה, מגיעה ההצהרה השנייה (כעבור מספר שנים, תלוי בגודל העסק שלכם) – וכאן העניינים עלולים להסתבך. הרשויות מזהות שפתאום יש ברשותכם סכומי כסף או נכסים שלא היו שם בעת הגשת ההצהרה הקודמת? בין אם מדובר בקרן פנסיה ששכחתם מקיומה, נכס שאולי לא הוזכר בהצהרת הון קודמת ורגע לפני הגשת הצהרת ההון מכרתם את הנכס וכיום יש בחשבון הבנק עוד כמיליון ₪ לא מוסברים .  מאז ההצהרה הקודמת או אפילו רכב ש"צץ", הרשויות מתייחסות לכל הנכסים. ולא, "שכחתי" או "זה נשמט לנו בהגשה" הם אינם תירוצים שרשויות המס מקבלות.

  זה הזמן להזכיר שהעלמת מס היא עבירה פלילית שהעונש עליה הוא מאסר, אבל במקום להתעמק בפשע ובעונשו, אני מעדיף להתייחס לכל הדרכים לפעול בצורה ישירה, נקייה וכמובן חכמה עסקית ופיננסית, עבור העסק שלכם.

  מה קורה כשמגישים את הצהרת ההון השנייה?

  צריך להגיש בדיוק את אותם המסמכים כמו בפעם הראשונה, כאשר בפעם הזו, צריך לעדכן את כל הנתונים בהתאם לשינויים שחלו לאורך השנים. כעת, בעזרת הנתונים, הרשויות בודקות כך אם בעל או בעלת העסק מכריזים על כל ההכנסות שלהם. הרשויות בודקות בכמה גדל ההון של בעל/ת. הרשויות בוחנת את ההצהרה השנייה בהשוואה לראשונה, הצהרה השנייה כוללת בתוכה את הרווחים שדווחו בדוחות השנתיים שהוגשו במהלך השנים. המטרה היא להבין מהיכן מגיע בדיוק הכסף. יש סכומי כסף גדולים ללא הסבר? ייתכן שזה מצביע על הלבנת הון או העלמת הכנסות. הנושא של החזרי מס הכנסה לשכירים הוא שונה לחלוטין ואנחנו נוכל לסייע לכם במידה ותצטרכו.

  הרשויות מחשבות מה הרווח שנוצר מידי שנה, אפשר לומר שהמטרה היא להבין מהיכן מגיע בדיוק הכסף. יש סכומי כסף גדולים ללא הסבר? ייתכן שזה מצביע על העלמת הכנסות.

  כדאי לדעת – יש לרשויות המס טבלאות עלויות מחייה שמחשבות את ההוצאות של משק הבית של בעלי העסקים. אלו שבודקים את ההצהרות שלכם יכולים להבין, מהמספרים, האם אנשים לא הצהירו על הכנסות במהלך התקופה מהצהרת ההון הראשונה לשנייה וכך הלאה.

  מי חייבים להגיש הצהרת הון בליווי מקצועי?

  עבור חיילים משוחררים שיוצאים לשוק העבודה ללא נכסים, ועם פחות מ-5,000 ₪ בחשבון הבנק, אין שום צורך בליווי מקצועי, אפשר להגיש את ההצהרה בקלות יחסית, ובלב שקט, אבל עבור אנשים שיש להם רכב, משכנתא, קרן פנסיה ואולי גם קרן השתלמות, ליווי מקצועי הוא לא פחות מ-MUST, בעיני, כבר מהגשת הצהרת ההון הראשונה. אם אתם זקוקים לשירותי ייעוץ כלכלי לעסקים צרו קשר עוד היום ונסייע בשמחה

  קיבלתם דרישה לבצע הגשת דו"ח שנתי? אני והצוות שלי כאן על מנת ללוות אתכם להגשה מהירה, שתדרוש מכם מינימום התעסקות ותשרת אתכם ואת העסק שלכם, ברמה הפיננסית.

  מלאו את הפרטים ונציג מהמשרד יחזור אליכם עם כל המידע.

  למה אנחנו?

  התעסקות מול רשויות המס

  טיפול מהיר ומקצועי

  ניסיון רב שנים

  אנחנו כאן עבורכם

  זקוקים לייעוץ פרטני
  השאר מספר ונחזור אליך בהקדם


   אולי יעניין אתכם גם

   רואה חשבון בפתח תקווה

   רואה חשבון בפתח תקווה והסביבה בעלי עסקים רבים המתעקשים לא לקחת רואה חשבון או עזרה מקצועית הקשורה לתחום הפיננסי – עשויים...

   החזר מס הכנסה לשכירים

   אולי אינכם מודעים לכך כמו רבים אחרים בעיקר שכירים, אולם בקופת המדינה שוכבים מיליארדי שקלים המיועדים לצורך החזרי מס לאזרחים...

   פתיחת תיק ברשויות

   פתיחת תיקים ברשויות המס ברכות על ההחלטה לצאת לדרך עצמאית, רגע לפני שפותחים תיקים עלינו להחליט האם להירשם כעוסק פטור, עוסק...

   הנהלת חשבונות לעצמאים וחברות בע"מ

   בעלי עסקים שחושבים קדימה ורוצים להגיע למקסימום רווחים כבר יודעים – שירותי הנהלת חשבונות הם הפתרון המושלם למי שרוצה ליהנות...

   אל תתעכבו בהגשת ההצהרה שלכם

   הצהרת הון היא MUST לכל בעל ובעלת עסק. בין אם ביצעתם פתיחת תיק עוסק מורשה או הקמתם חברה בע"מ. מוקדם...

   ביקורת דו"חות כספיים

   ביקורת דוחות כספיים הינו תחום עיסוקו העיקרי של רואה החשבון. שירות זה ניתן לחברות שותפויות עמותות, מלכ"רים ועוד. כל חברה בע"מ,...

   עריכת דו"חות אישיים לעצמאים

   בניית תכנית עבודה שנתית וליווי עסקי

   השראה לעשייה בכל מסע שאי פעם עשית ותרצה לעשות בחיים, תמיד הייתה פסגה לכבוש, קצה למסלול, נקודה שאליה צריך להגיע לפני...

   אולי מגיע לכם כסף מהמדינה

   זקוקים לשירותי החזר מס הכנסה לשכירים? הנה כמה סיבות למה לבחור בנו: אין צורך לשלם למשרד לפני שתקבלו תשלום ממס...

   עמותות

   שותפויות

   קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי