הליגה של הגדולים: 3 דברים שבעלי חברה בע"מ חייבים לדעת

שרון שי – רואה חשבון

חברה בע"מ

כבר יש בבעלותך חברה בע"מ, אבל האם מיצית את היתרונות של הרישום כחברה? הנה מה שחשוב לדעת

#1 השתמשו ביתרון המיתוגי של חברה בע"מ

לאורך השנים נתקלתי בבעלי חברה בע"מ שעשו את המעבר מסיבות פיננסיות או משפטיות (למעשה, כדי להימנע מחבות משפטית), אבל כשהם מתייחסים לחברה בשיחות עסקיות, או אונליין, בשיווק הדיגיטלי, באתר וכדומה – הם משמיטים את תוספת ה"בע"מ" שנשמעת להם מיותרת או מוגזמת. אם אתם מחפשים מידע נוסף בנושא החזר מס הכנסה לשכירים משרדינו מתעסק גם בזה ונשמח לסייע.

ההמלצה של יועצי שיווק רבים, וגם שלי, היא לציין שמדובר בחברה בע"מ. לתוספת הזו יש מספר יתרונות:

  1. משדרת יציבות ואמינות: זה לא סתם עסק ש"צץ" וייעלם מחר, ולא סתם אדם פרטי אלא חברה רשומה.
  2. משדרת הצלחה: עסקים זעירים לא נרשמים כחברה בע"מ, מרבית האנשים מניחים שאם חברה רשומה כחברה בע"מ היא "מגלגלת" סכומים מכובדים, וזה תורם ליוקרה ולנחשקות של העסק שלכם
  3. מסייעת לבידול, אם יש לכם מתחרים שאינם חברות בע"מ או שאינם מציינים זאת: כולנו יודעים שהשוק של היום תחרותי יותר מאי פעם, והתוספת של ה"בע"מ" יכולה להיות חלק מהבידול שלכם.

#2 תכננו את תשלום המס בחוכמה

כל בעל ובעלת עסק כבר יודעים שיש יתרונות מבחינת מס, בהתאגדות כחברה בע"מ, אבל על מנת להפיק את המירב מהסיטואציה, חשוב לעצור מהעבודה השוטפת, אחת לחצי שנה ולחשב את המקדמות מס של החברה על מנת להימנע מקנסות וכן מ"הפתעות" בסוף השנה. אז נכון, תמיד יכולות להגיע דרישות שלא ציפינו להן, אבל האמת היא שעם עבודה חכמה ומתוכננת, וליווי חשבונאי צמוד ומחושב, אפשר לצמצם אותן למינימום.

#3 גייסו משקיעים, אם הגעתם לשלב הנכון לכך

כשרק פותחים חברה בע"מ, העיסוק במניות ומשקיעים עלול להישמע רחוק ולא רלוונטי, אבל האמת היא ש"הזמן רץ", במיוחד כשממוקדים בעבודה וחותרים להצלחה. נתקלתי לאורך השנים בבעלי חברות שלא דאגו לנושא המניות והבעלות בתחילת הדרך, ושילמו על כך בהמשך, כשהחברה היתה בשיאה.

אז מה עושים? כבר בשלב הקמת החברה חשוב להנפיק מספר מניות גדול יותר מהנפרע לבעלי המניות הנוכחיים. היתרון של המהלך הוא שהוא יאפשר לכם, בהמשך הדרך, למכור חלק מהמניות למשקיעים ועדיין להישאר בחברה כבעלי השליטה בהחלטות הקריטיות של החברה.

במשרד רואה חשבון שרון שי, אנחנו עוזרים לבעלי חברות בע"מ לקבל את כל מה שמגיע להם.

בעוד שקיימים מגוון משרדי רואי חשבון, ומבחר שיטות עבודה, חשוב לי שתדעו על הגישה שלי לליווי חכם ורווחי.
לתפיסתי, משרד רואה חשבון לעסקים צריך ללוות את בעל החברה לא רק בשוטף, מבחינת הנה"ח, אלא גם מבחינה אסטרטגית.

ראיית מאקרו מאפשרת להבין כיצד להתנהל נכון ולחסוך בתשלומי המס והמע"מ.
לא פחות חשוב שכך אפשר להגיש את הדוחות הרבה לפני הזמן ולהימנע מקנסות ועיצומים מיותרים, כך בעלי חברות בע"מ מקבלים את כל מה שמגיע להם.

בעלי עסקים רבים מגיעים למשרדים שלנו ומספרים לי שכשהם נעזרו במשרד רואי חשבון "מהגדולים", לפעמים הדוחות שלהם "נפלו בין הכסאות", מה שהתבטא בקנסות, כמובן. כל לקוח ולקוחה של משרדנו נהנים מליווי צמוד, וההקפדה על הזמנים היא ללא פשרות.

אני והצוות שלי כאן עבור החברה בע"מ שלך

כשרק הקמתי את המשרד, ידעתי שברצוני לעבוד עם בעלי חברות בע"מ, אלו שלוקחים את העסק שלהם ברצינות ורואים את הדרך שלהם עימו לטווח הרחוק.
פיתחתי את השיטות שמסייעות לבעלי עסקים להגיע למקסימום רווחים, באמצעות תכנון מוקדם וחשיבה מדוקדקת. רוצה לקבוע פגישת ייעוץ כלכלי ללא התחייבות בנוגע לחברה שלך? אני והצוות שלי כאן בשבילך.