החזר מס הכנסה לשכירים

שרון שי – רואה חשבון

החזר מס הכנסה לשכירים

החזרי מס לשכירים

אולי אינכם מודעים לכך כמו רבים אחרים בעיקר שכירים, אולם בקופת המדינה שוכבים מיליארדי שקלים המיועדים לצורך החזרי מס לאזרחים שכירים, שכן רבים אינם מודעים כלל על קיומם או שאינם יודעים כי הם זכאים להם. החזר מס הכנסה לשכירים הוא שירות שכיח מאוד בקרב רואה חשבון והוא דבר שבשגרה עבור משרדים פעילים כמו משרד רואה החשבון שרון שי למשל.

בדיקת זכאות להחזר מס

החזר מס הכנסה לשכירים הוא החזר המגיע לעובד שכיר ששילם מעל המס שהיה נדרש במהלך השנה. לדוגמה: אם במהלך שנת 2021 שילמתם 10,000 ₪ מס הכנסה שהופרשו לכם מתלושי השכר שלכם לאורך השנה, אך על פי ההכנסות שלכם לאורך השנה כולה, הזיכוי המגיע לכם בנקודות מס שונות גבוה (לדוגמה עבור נכים, עבור אנשים הגרים בישובים עם הטבות מס  ועוד), ייתכן והייתם צריכים לשלם רק 2,000 ₪. אם כן מגיע לכם על שנה זו 8,000 ₪ החזר מס! לא חבל? בעזרת רואה חשבון מקצועי ומנוסה תוכלו לקבל אותם בניכוי כמה אחוזים על השירות.

איך זה מגיע למצב ששילמתי יותר מס? אני רוצה לקבל החזר מס

ובכן, שכירים שהחליפו מקומות עבודה ושילמו מס הכנסה ביתר, יצאו לחל"ת, יצאו לחופשת לידה, סיימו תואר אקדמאי ועוד. לאחר ההצהרה השנתית ייתכן ויתגלה ששילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים ותהיו זכאים ל החזר מס הכנסה. זה לא תקף בעיקר לשכירים. הסכום יכול לנוע בין אלפי לעשרות אלפי שקלים ולכן חשוב לבצע את הבדיקה וההגשות אפילו לכמה שנים אחורה בהתאם למותר בחוק.

היזהרו מטעויות בנושא החזר מס לשכירים:

אנשים רבים מנסים להגיש את הדוחות בעצמם ואז במקום לקבל החזר רשות המיסים לעיתים משיבה להם שהם צריכים לשלם אפילו עוד יותר כסף למס הכנסה במקום זאת. לכן אתם רוצים לוודא שאתם עובדים מול רואה חשבון מקצועי ומנוסה, המכיר את חוקי המס בצורה הטובה ביותר ויסייע לכם להבין האם מגיע לכם החזר מס או לא, אם כן אז כמה וכיצד ניתן לקבל את ההחזר. משרד רואה החשבון שרון שי הוא הכתובת עבורכם.

0% סיכון, יותר מ-10,000 ₪ שיכולים להיות שלך – למה שירות החזרי המס לשכירים שפיתחתי כל כך פופולרי?

יותר ויותר חברות מציעות היום "בדיקות" שבוחנות האם מגיע לכם החזר מס הכנסה לשכירים. בתור מי שמציע את השירות, בשיטה ייחודית, אני גאה לספר עליה, אחרי שחסכתי למאות ישראלים, מאות אלפי שקלים – במצטבר; זה הזמן להציע גם לכם ליהנות מההצלחה (ולקבל סוף סוף את הכסף שמגיע לכם! ללא כל סיכון)

האמירה הידועה אומרת שיש בחיים שני דברים בטוחים: "מוות ומס הכנסה". ובכן, בין אם אתם מתחברים לאמירה הזו או לא, אי אפשר להתעלם מהעובדה שרשות המיסים עושה את עבודתה, וגובה מיסים ממיליוני ישראלים, מידי חודש. אם אתם מחפשים מידע או עזרה בנוגע לפתיחת תיק עוסק מורשה צרו איתנו קשר!

עד כאן, נשמע סטנדרטי – כאזרחי המדינה, כשאנחנו מרוויחים משכורת מעל סכום מסוים, כולנו מחויבים לשלם מיסים.  אבל מה קורה כשאנחנו משלמים יותר ממה שאנחנו מחויבים על פי חוק? הו, כאן יכול להיווצר בקלות מצב שבו מגיעים לנו החזרי מס, והחלק המרגש באמת הוא שאפשר להגיש בקשה על החזרים רטרואקטיביים – שש שנים אחורה. מדובר כאן באופציה ממשית להחזרי מס בגובה של עשרות אלפי שקלים, ללא כל סיכון.

בקשה להחזר מס

אני מזמין אתכם למלא את השאלון שיסייע לכם להבין האם מגיעים לכם החזרי מס :

  • לא מיציתם את הזכויות שמגיעות לכם: אם לא הגשתם בקשות להקלות בחישובי מס, מפטור ממס הכנסה, בקשה לנקודות זיכוי ועוד.
  • עבדתם במספר מקומות עבודה במקביל: מי שעובד בשתי עבודות "זוכה" לניכוי מקסימלי של מס הכנסה, גם אם השכר, במצטבר, אינו דורש זאת. התיאום מאפשר לחשב את ההכנסה השנתית ולבקש הקלות במס.
  • נולד לכם ילד ומקום העבודה לא דאג לכם לזיכוי בהתאם.
  • פוטרתם או התפטרתם ולא עבדתם בחלק משנת המס, ייתכן שמגיע לכם החזר חלקי או מלא של מס ההכנסה מהשנה שבה זה התרחש.

קיימים עוד מגוון של תרחישים שבהם אתם יכולים להיות זכאים להחזרים. ההמלצה שלי? להשאיר את הפרטים, ואני במשרד רואה חשבון בפתח תקווה ובכל איזור המרכז שרון שי נברר עבורכם בדיוק מהגובה ההחזר שמגיע לכם.

למה כדאי להשאיר פרטים ולהיעזר במשרד רואה חשבון שרון שי לצורך החזרי מס?

מדובר בכסף שמגיע לך, עבדת עבורו קשה, ואני לוקח את המשימה בשיא הרצינות. אלו היתרונות של בדיקת החזרי המס שאני מציע:

  • שירות בחינם לכל אורך הדרך, עד שההחזר מופקד בחשבון הבנק שלכם.
  • לצאת לדרך עם מקצוען אמיתי: למשרד מוניטין רב ואלפי לקוחות מרוצים, נשמח ללוות גם אתכם להחזר מקסימלי.
  • המשרד רו"ח דואג להכל: לכם נותר לשלוח הפרטים המזהים, ויוצאים לדרך. אין צורך להתרוצץ ולהשיג אישורים מביטוח לאומי, טפסי 106 , למלא ולהגיש מסמכים למס הכנסה.

בדיקת החזר מס הכנסה

כדאי לדעת – כל אחד יכול להגיש בקשה להחזר מס ללא ליווי משרד רואה חשבון, וזה לגמרי אפשרי. אז מה הבעיה? קיימים מספר חסרונות בהגשת דוח כאמור ללא עזרה מקצועית:

  1. הרווח עלול להפוך להפסד: כשפונים בבקשה להחזר מס ללא כל הידע והכלים המקצועיים, אי אפשר לדעת אם יש מקום להחזר מס, או שאולי יש חוב נוסף שצריך לשלם. אני יכול לברר עבורך מראש האם עלול להיות חוב, וכך לחסוך לך את הגשת המסמכים, ללא כל תשלום עבור הבדיקה הראשונית.
  2. אין סיכוי לנקודות זיכוי נוספות: פקידי המס מקצועיים וחביבים, אך האם אפשר לסמוך עליכם שייטיבו עימך ויעשו הכל כדי לקבל נקודות זיכוי נוספות? בעבוד איתי, אדאג למצוא את נקודות הזיכוי הרלוונטיות עבורך.
  3. הבירוקרטיה עלולה להתמשך: רק נותר לדמיין את הרגע – אחרי מאמצים רבים וחיפושים ארוכים, הגשת סוף סוף את הבקשה להחזר, והנה – מסתבר שחסר מסמך יחיד, פקיד מס הכנסה ישלח לך מכתב על כך כעבור מספר חודשים, כעת צריך להגיש את המסמך בנפרד, לחכות מספר חודשים ולראות מה קורה! הלקוחות שלי נהנים מהגשה מרוכזת אחת, טיפול מהיר ואפקטיבי שנועד להוביל אותך להחזרי מס כמה שיותר מהר.

רוצה שמשרד רואה חשבון שרון שי ילווה אותך, לאורך כל הדרך להחזר מס לשכירים?

מעולה. רק נותר למלא את הפרטים ונוכל לצאת לדרך.

כדאי לדעת – התשלום בגין השרות מתבצע רק בסוף התהליך, לאחר שההחזר מופקד בחשבון הבנק של הלקוח.

שיטת העבודה של משרד רואה חשבון שרון שי: לא קיבלת, לא שילמת!

דמי השירות שלנו הם בגובה 18% + מע"מ, מסך ההחזר שהופקד בחשבון הבנק של הלקוח.

לפרטים נוספים ולהתחלת התהליך ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך תוך יום עסקים.

למשרד רואה חשבון שרון שי ניסיון ומוניטין רב בתחום, אנו מזמין אותכם להשאיר פרטים ולהצטרף לאלפי לקוחות מרוצים.

קרא גם מאמר זה

פתיחת עסק קטן

יצאת לחל"ת בתקופת הקורונה והשכר שלך גבוה מ-6,500 ₪? כנראה שמגיע לך החזר מס

החזר מס שלילי

אז נכון, שנת 2020 הייתה מלאת פספוסים ואכזבות, אבל יש גם נקודת אור: אם הוציאו אותך לחל"ת או שפוטרת, סביר להניח שמגיע לך החזר מס הכנסה לשכירים. כל מה שצריך לדעת כדי לקבל את ההחזר, וכמה שיותר מהר.

האמרה המפורסמת מספרת ש"שני דברים בטוחים בחיים – מוות ומס הכנסה", בעוד שאני לא יכול להעיד לגבי נושאים כבדי משקל כמו חיים ומוות, דבר אחד אני כן יכול לאשר: מס הכנסה אכן מובטח לכולנו.

מידי חודש, חשב/ת השכר בחברה שעובדים בה מזינים את נתוני השכר באמצעות תוכנת שכר שנתית ומעבירים חלק משכר הברוטו לרשויות המס, בהתאם לחוק.

במצב שבו המשכורת שלך נותרת זהה לכל אורך השנה, לא נולדים לך ילדים, לא יצאת לחופשה ארוכה והכל נותר זהה – זה אכן, ככל הנראה, מושלם ומדויק, ולא נותר דבר לעשות.

אבל מה קורה כשחלים שינויים כאלו? ובכן, סביר להניח שמגיע לך החזר מס, אבל אי אפשר פשוט לשבת ולחכות לקבל אותו, אלא צריך להגיש את המסמכים הנדרשים בדרך אליו, אבל לפני שנתמקד בחלק הפרקטי, כדאי להבין מדוע שנת 2020 היא שנה שכנראה תשבור שיאים של החזרי מס (ואיך זה יתגלגל גם לכיס שלך, כמובן). יצאנו לדרך.

מבוא לחל"ת – מה שכדאי לדעת על חופשה ללא תשלום וההשפעה שלה על גובה תשלום המס

חופשה ללא תשלום, או בראשי התיבות המוכרים, חל"ת, היא מונח מוגדר של המוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי מגדיר ששכיר שיצא ממעגל העבודה לחופשה כזו כזכאי לדמי אבטלה, אם הוא עונה על התנאים של המוסד, כמובן.

רק שכירים תושבי ישראל בני 20-66 (או תושבים ארעיים בעלי רישיון) זכאים לדמי אבטלה בגין חל"ת, וגם הם מחויבים להירשם בשירות התעסוקה וכן לעמוד בתקופת אכשרה שביטוח לאומי מגדיר, במילים אחרות – עליהם לצבור וותק מסוים לפני ההוצאה לחל"ת, כדי לקבל את דמי האבטלה בכזה אופן.

החזר מס הכנסה

עסקים רבים שנאלצו לקצץ בעקבות משבר הקורונה, בחרו להוציא עובדים מהחברה לחל"ת כדי לחסוך בעלויות. בעוד שמדובר בפתרון שמאפשר לבעלי החברה לחסוך בהוצאה ולעובדים לקבל מידי חודש תשלום מסודר, לשינוי זה יש השפעה גם על סכום הכסף שנכנס, מידי חודש לחשבון, וכן גם על המיסים עצמם. גובה התשלום מהמוסד לביטוח לאומי שונה מהשכר שמתקבל אצל המעסיק, וגם המרכיבים שלו שונים. המשמעות היא שסביר להניח שמגיע לכם החזר מס על החודשים שקדמו לחל"ת. קיווית שאולי המוסד לביטוח לאומי יזהה את הפערים או שנציג ממס הכנסה ייצור עימך קשר כדי להבין בדיוק כמה החזר מגיע לך? ובכן, אפשר להמשיך להמתין, אך זה בלתי סביר לצפות להחזר מפתיע.

במשרד רואה חשבון  שרון שי אפשר ליהנות מהחזר בלי לצאת מהבית ומבלי לדאוג להשיג אישורים מביטוח לאומי וטפסי 106 ממקומות העבודה אנו נדאג להשיג עבורכם את כל הניירת וכן, גובה ההחזר יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.

החזר מס 2020

במשרד רואה חשבון לעסקים שרון שי מטפלים בהכל. אין צורך ללכת למשרדי ממשלה, להסתבך עם טפסים מורכבים או לפענח הוראות מורכבות – בשביל זה אנחנו כאן.

למשרד רואה חשבון יש את היכולת להתממשק למערכות מס הכנסה וכן לביטוח לאומי. אחרי תהליך הזנקה קליל וזריז, נוכל לגשת לפרטים שלך בביטוח הלאומי ולהבין בדיוק מה היה גובה דמי האבטלה שקיבלת, ולהשוות אותם למשכורת הרגילה שלך, על מנת להבין מה גובה החזר המס שמגיע לך.

הגעת לקרוא את השורות האלו?

זה הזמן לפנות אלינו למשרד רואה חשבון במרכז שרון שי ולהשאיר פרטים,  למשרד רואה חשבון שרון שי ניסיון ומוניטין רב בתחומים רבים, גם בנושאי פתיחת תיק עוסק מורשה אנו מזמנים אתכם להשאיר פרטים ולהצטרף לאלפי לקוחות מרוצים.